Nemocnice Žatec > Radio-diagnostické oddělení > Informace k vyšetřeníNemocnice Žatec

Nemocnice Žatec  
Radio-diagnostické oddělení  
Informace k vyšetření

Radio-diagnostické oddělení

Otevírací doba: RDG v budově polikliniky

přestávka

Pondělí

07:00 – 14:45

12:00 – 12:30

Úterý

07:00 – 14:45

12:00 – 12:30

Středa

07:00 – 14:45

12:00 – 12:30

Čtvrtek

07:00 – 14:45

12:00 – 12:30

Pátek

07:00 – 14:30

12:00 – 12:30

 

 

Otevírací doba: RDG v budově chirurgického oddělení

Pondělí – Pátek

Sobota, Neděle, svátky

 

pohotovost

 


Na veškerá vyšetření je třeba mít průvodní list – žádanku, která je označena písmenem Z (nikoliv K).

 

RTG vyšetření

Rentgenový přístroj je umístěn na poliklinice v 1. patře a není třeba se objednávat. Stačí, když přijdete v ordinační době s platnou žádankou od lékaře, která musí obsahovat vaše identifikační údaje, razítko a podpis lékaře, který Vás na vyšetření odeslal. Bez žádanky bohužel nemůžeme vyšetření provést. Na našich pracovištích provádíme RTG pohybového aparátu, páteře, vedlejších dutin nosních (VDN), či srdce a plic. Na tato vyšetření není třeba žádná příprava ani omezení.

 

Ultrasonografie

Ultrasonografické (UZ, USG, sono) výkony provádíme v budově Chirurgie. Vyšetření provádíme s platnou žádankou od lékaře. která musí obsahovat vaše identifikační údaje, razítko a podpis lékaře, který Vás na vyšetření odeslal. Bez žádanky bohužel nemůžeme vyšetření provést. Nabízíme široké spektrum vyšetření jako je vyšetření krku, štítné žlázy, břišních orgánů, ledvin, malé pánve, ale také vyšetření měkkých tkání či Dopplerovská vyšetření cév horních, dolních končetin a nadklíčkových žil. Pokud Vás lékař odesílá na vyšetření břišních orgánů a ledvin, je důležité být nalačno (od půlnoci nejíst, nepít slazené nápoje, nekouřit). Před vyšetřením je vhodné mít naplněný močový měchýř – tedy vypít alespoň 0,5-1 litr čisté vody nebo neslazeného čaje, aby byl močový měchýř přehledný. Dovolujeme si Vás upozornit (vzhledem k akutním případům), že čas objednání je pouze orientační a vymezuje dobu, odkdy se začíná čekat na vyšetření.

Na vyšetření je třeba objednání na tel. čísle 414 110 551 každý všední den od 12:30-15:00 nebo osobně ve stejný čas.

 

CT vyšetření

Vyšetření výpočetní tomografie (CT) provádíme v budově Chirurgie. Je důležité dorazit s platnou žádankou od lékaře, která musí obsahovat vaše identifikační údaje, razítko a podpis lékaře, který Vás na vyšetření odeslal. Bez žádanky bohužel nemůžeme vyšetření provést. Provádíme CT mozku, VDN, krku, hrudníku, břicha (břišních orgánů), pánve, horních a dolních končetin, CT angiografii (CTA, CTAG) mozkových, krčních, plicních, břišních a pánevních tepen, ale také onkologickou a screeningovou diagnostiku. U některých vyšetření je třeba dostavit se nalačno, s plným močovým měchýřem (pouze čistá voda nebo neslazený čaj), ale vše Vám sdělí CT personál při objednání. Pokud Vás lékař odesílá konkrétně na CT břicha či vyšetření s kontrastní látkou, preferujeme osobní objednání z důvodu většího množství informací k přípravě. Společně tak předejdeme zbytečným komplikacím.  Někdy je důležité pro upřesnění diagnózy podat nitrožilně jodovou kontrastní látku, informovaný souhlas s Vámi rádi vyplníme přímo na pracovišti nebo si jej můžete vytisknout níže a vyplnit v pohodlí domova.

Dovolujeme si Vás upozornit (vzhledem k akutním případům), že čas objednání je pouze orientační a vymezuje dobu, odkdy se začíná čekat na vyšetření.

Na vyšetření je třeba objednání na tel. čísle 414 110 215 každý všední den od 12:30-15:00 nebo osobně ve stejný čas.