Nemocnice Žatec > AktivityNemocnice Žatec

Nemocnice Žatec  
Aktivity

Aktivity

 

BESEDY PRO VEŘEJNOST (aktualizováno 7.9.2021)

PLÁNUJEME:

OBEZITA, JEJÍ PREVENCE, DOPADY A VÝŽIVA PŘI OBEZITĚ    

Kolegyně, jejímž koníčkem je problematika zdravé výživy bude hovořit o tématu obezity a možnostech jejího řešení.

DEZINFEKCE A STERILIZACE, aneb jak to děláme s nástroji     

Prezentace plná obrázků popisujících postupy v péči o nástrojové vybavení Nemocnice Žatec, o.p.s. Přednáška je připravena ve spolupráci s Oddělením operačních sálů.       

Změna programu či obsahu přednášky je možná.                                Vstup na besedy je volný.

Besedy probíhají v zasedací místnosti Nemocnice Žatec, o.p.s. Husova 2796 v budově C3 ředitelství v 1. patře. Pro handicapované spoluobčany je od 14:30 umožněn bezbariérový přístup přes budovu polikliniky (výtahem do 1. patra – přes chodbu praktických lékařů do budovy C3).                                                                                                    

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat:

Mgr. J. Olšanová– hlavní sestra – 414 110 685; olsanova@nemzatec.cz

Zájemcům z řad odborné veřejnosti bude vydáno potvrzení o účasti – Akce není akreditována.

Těší se na Vás tým celé nemocnice,

zejména pak kolegové, kteří tyto besedy právě pro vás připravili.

Beseda pro veřejnost

Degenerativní onemocnění páteře a fyzioterapie. Dne 25.2.2020 velice pěkně předvedly naše fyzioterapeutky cviky, které jsou prospěšné jak zdravé, tak nemocné páteři. Tímto velice děkujeme děvčatům i divákům za podporu naší akce a těšíme se příště, 31.3.2020 na Besedě o dezinfekci a sterilizaci.

Beseda pro veřejnost

BOLESTI BŘICHA

28. 01. 2020 od 15:00

MUDr. Lukáš Bubňak hovořil o chirurgické problematice bolestí břicha a odpovídal na dotazy účasníků.

Velice děkujeme všem našim příznivcům a těšíme se na příští besedu.

Únorovým tématem bude DEGENERATIVNÍ ONEMOCNĚNÍ PÁTEŘE A FYZIOTERAPIE (25. 02. 2020 od 15:00).Naše fyzioterapeutky Vám představí základní onemocnění páteře a ukáží několik cviků, které jsou při těchto onemocněních vhodné.

Za kolektiv Nemocnice Žatec, o.p.s. Mgr. Jana Olšanová.

I v roce 2020 Vás srdečně zveme na:

BESEDY PRO VEŘEJNOST

 

BOLESTI BŘICHA                                                                                      28. 01. 2020 od 15:00

MUDr. Lukáš Bubňak bude hovořit o chirurgické problematice bolestí břicha a rád odpoví na Vaše dotazy.

 

DEGENERATIVNÍ ONEMOCNĚNÍ PÁTEŘE A FYZIOTERAPIE               25. 02. 2020 od 15:00

Naše fyzioterapeutky Vám představí základní onemocnění páteře a ukáží několik cviků, které jsou při těchto onemocněních vhodné.

                                        

DEZINFEKCE A STERILIZACE                                                                 31. 03. 2020 od 15:00

Prostřednictvím fotografií z našeho archivu Vám přiblížíme jedny z nejdůležitějších hygienických procesů, které probíhají v nemocnici.

 

PRVNÍ POMOC PRO LAICKOU VEŘEJNOST                                           28. 4. 2020 od 15:00

Příznaky mozkové příhody, velké a malé krvácení, poranění hlavy, rozdíly při záchraně dospělého a dítěte, to i více vám přiblíží jedna z našich sestřiček specialistek pro intenzivní péči.

 

PORUCHY PŘÍJMU POTRAVY                                                                   26. 5. 2020 od 15:00

Trápí Vás, nebo někoho ve Vašem okolí porucha příjmu potravy? Přijďte si poslechnout, co to vlastně znamená a jaké možnosti poskytuje dnešní zdravotnický systém.

 

Změna programu či obsahu přednášky je možná.                                  Vstup na besedy je volný.

 

Besedy probíhají v zasedací místnosti Nemocnice Žatec, o.p.s. Husova 2796 v budově C3 ředitelství v 1. patře. Pro handicapované spoluobčany je od 14:30 umožněn bezbariérový přístup přes budovu polikliniky (výtahem do 1. patra – přes chodbu praktických lékařů do budovy C3).                                                                                                    

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

R. Srbová – hlavní sestra – 414 110 202; srbovar@seznam.cz

Mgr. J. Olšanová – manažer kvality – 414 110 685; olsanova@nemzatec.cz

Zájemcům z řad odborné veřejnosti bude vydáno potvrzení o účasti – Akce není akreditována.

Těší se na Vás tým celé nemocnice,

zejména pak kolegové, kteří tyto besedy právě pro vás připravili.

Beseda pro veřejnost

 
V úterý 26. listopadu 2019 proběhla letos poslední Beseda. Tématem byla intoxikace a vliv alkoholu a dalších látek na lidský organismus. Jsme velice potěšeni zájmem z řad studentů, kteří naše besedy začali navštěvovat pravidelně a také účastí stálých hostů, kterými jsou naši spoluobčané senioři. Všem návštěvníkům velice děkujeme za podporu a zájem a věříme, že náš tým v příštím roce připraví opět témata, která zaujmou.

 

 

Velký dík patří všem přednášejícím, nejen za ochotu sdílet své vědomosti, ale také za čas, který věnovali přípravě a besedě samotné a dále hlavní sestře paní Růženě Srbové, která drží ochrannou ruku nad vzdělávacími programy v naší nemocnici.

V příštím roce se na Vás opět těšíme a v adventním čase Vám přejeme mnoho lásky, klidu a pevné zdraví.

Za Nemocnici Žatec, o.p.s.                                                                                                  Mgr. Jana Olšanová

 

Listopadová beseda


Seminář na tém: Zacházení a aplikace vakcíny VAXIGRIP TETRA

Dne 14.10.2019 proběhl v zasedací místnosti seminář vedený PhDr. Věrou Filipcovou. Paní doktorka, zastupující firmu Sanofi představila účastníkům semináře novou vakcínu firmy Sanofi a v diskusi po přednášce přiblížila problematiku očkování nejen proti chřipce, ale také proti žloutence typu A, černému kašli a tetanu.

Tímto děkujeme paní doktorce Filipcové za velice zajímavé informace, ale také všem, kteří si přišli se zájmem přednášku vyslechnout.

Za vedení nemocnice, hlavní sestra Růžena Srbová.

V následujícím videu představuje prof. MUDr. Roman Chlíbek PhD. informace o očkování proti chřipcepce. 

Video: Očkování proti chřipce, autorizováno firmou Sanofi.
 

 

Beseda pro veřejnost

Dne 24.9.2019 v 15:00 proběhla v zasedací místnosti naší nemocnice další Beseda. Tentokrát přednesla informace pro diabetické pacienty vrchní sestra interního oddělení, paní Janka Janíčková.

Velice děkujeme našim spoluobčanům za hojnou podporu při účasti a těšíme se na příští Besedu. Tématem bude požívání alkoholu a otravy spojené s jeho konzumací. Beseda proběhne opět v zasedací místnosti nemocnice dne 26.11.2019 od 15:00.

 

Beseda pro veřejnost

Srdečně zveme všechny zájemce na již tradiční "Besedu pro veřejnost", tématem této červnové besedy bude "INTERRUPČNÍ A STERILIZAČNÍ ZÁKON".

S touto problematikou Vás rádi seznámíme v úterý 25.6.2019 v 15hodin v zasedací místnosti Nemocnice Žatec, o.p.s., která se nachází v budově ředitelství (poliklinika  3C), v prvním patře. Pro handicapované spoluobčany, budou opět otevřeny spojovací dveře v prvním patře polikliniky,v  zadní části s ordinacemi praktických lékařů.

Všichni jste srdečně zváni.

V případě dotazů kontaktujte hlavní sestru - paní R. Srbovou

tel.: 414 110 202; e-mail: SRBOVAR@SEZNAM.CZ

Tisková zpráva - Taktické cvičení 27.5.2019

 

Dnes 27.5.2019 proběhlo ve městě Taktické cvičení složek IZS Ústeckého kraje. Poprvé v historii se cvičení takovéhoto rozsahu účastnila také naše nemocnice. Po nahlášení mimořádné události ZZS byl v nemocnici aktivován Traumatologický plán. Nemocnice byla schopna přijmout 30 zraněných a týmy složené z řad chirurgického, interního, gynekologického i radiologického personálu se v době od 10:45 do 12:00 postarali o příjem 24 "raněných" osob s různými typy poranění, od lehkých oděrek, přes popáleniny a otevřené zlomeniny, až po těžká traumata.Tisková zpráva HZS Ústeckého kraje obsahuje další podstatné informace.  Při cvičení v nemocnici byly pořízeny zde uvedené fotografie. 

Za spolupráci děkujeme všem zúčastněným stranám.  

Technodays Chomutov

Ve dnech 25. - 27. 4. 2019 se nemocnice zúčastnila prezentace firem z různých oborů, pořádané Okresní hospodářskou komorou v Chomutově s názvem Technodays. Hlavním cílem naší prezentace bylo oslovit žáky středních a základních škol v jejich rozhodování o budoucím povolání, ale také další širokou veřejnost.

Náš stánek představil historii nemocnice i její moderní stav a umožnil návštěvníkům prohlédnout si dnes již muzejní exponáty drobných pomůcek vedle moderních, jednorázových. Zájemcům z řad veřejnosti naši zástupci měřili krevní tlak elektrickým, ale také rtuťovým tonometrem a saturaci pulsním oxymetrem.

Většina návštěvníků si spojovala nemocnici s obory lékař a zdravotní sestra, a proto jsme s nimi hovořili také o dalších profesích, které jsou dnes pro poskytovatele zdravotních služeb nezbytné, ale nejsou tolik propagovány.

 

O návštěvu našeho stánku byl velký zájem, mladou generaci se nám podařilo zaujmout a širší veřejnost byla příjemně překvapena moderním vybavením naší nemocnice, které měli možnost prohlédnout si prostřednictvím prezentace.

Věřím, že se nám podařilo překonat řadu mýtů týkajících se zdravotnického povolání i Nemocnice Žatec samotné.

 

Beseda pro veřejnost

Velice děkujeme všem zájemcům, kteří podpořili "Den otevřených dveří pro veřejnost" v naší nemocnici a také všem zaměstnancům, kteří nám odhalili některá zákoutí běžným pacientům skrytá.

S malými skupinkami zájemců o dění v nemocnici, jsme prošli dne 30.4.2019 ve 12:00 a v 15:00 celý areál nemocnice. Byla zmíněna historie se vzpomínkou na "Lazaretní město" i první záznamy o  "Všeobecné nemocnici císařovny Alžběty", která sídlila v dnešní budově Polánkova muzea.  

Návštěvníci pokládali otázky, na které jim průvodce odpovídal a z jejich reakcí byla patrna spokojenost s možností vidět nemocnici z pohledu zdravého člověka.

Děkujeme všem zůčastněným.

Zároveň si Vás dovolujeme pozvat na besedu, která se bude konat dne 25.6.2019 a přednášející paní Bc. Dagmar Kučerová Vás seznámí s Interrupčním a sterilizačním zákonem.

Růžena Srbová a Jana Olšanová 

Beseda pro veřejnost

Srdečně Vás zveme na den otevřených dveří, který se uskuteční dne 30.4.2019 ve 12:00 a v 15:00.

Všichni jste srdečně zváni.

Beseda pro veřejnost

Vážení občané, kolegyně, kolegové,

dne 26.2.2019 byly přednáškou "Jak cvičit doma (nejen) pro seniory" zahájeny letošní "Besedy pro veřejnost".

Fyzioterapeutky paní Velinda Vašková a Martina Netopilová, které pracují na oddělení následné péče nejprve promluvily o přínosu cvičení pro lidský organismus a spolu s nimi jsme si mohli vyzkoušet některé jednoduché cviky, vhodné pro každého, které je možné provádět v sedě, v pohodlí domova nebo například v kanceláři. 

Velice děkujeme za pěknou přednášku nejen fyzioterapeutkám, ale také všem příznivcům našich besed, kteří nás i tentokrát přišli podpořit. 

Těšíme se na příští setkání, které se bude konat dne 30.4.2019, kdy Vás provedeme areálem nemocnice a necháme Vás nahlédnout "pod pokličku".

Za pořádající všechny zdraví Bc. Jana Olšanová

 

 

 

 

Besedy pro veřejnost

Nemocnice Žatec, o.p.s.

Pořádá

BESEDY PRO VEŘEJNOST

1. Jak cvičit doma (NEJEN) pro seniory – naše fyzioterapeutky Vám ukáží, jaké cviky mohou napomoci k Vašemu pocitu být FIT.

26. 02. 2019 od 15:00

2. Den otevřených dveří v nemocnici – provedeme Vás celým areálem a nahlédneme do chodu jednotlivých oddělení.

                                   30. 04. 2019 od 12:00 a od 15:00

3. Interrupční a sterilizační zákon – vrchní sestra z Gynekologického oddělení Vám představí téma potratů a operačních výkonů, které se provádějí za účelem trvalé neplodnosti žen

25. 06. 2019 od 15:00

4. Cukrovka, dieta a pohyb – sestřička z Interního oddělení se s Vámi podělí o nejnovější poznatky z oboru diabetologie.

24. 9. 2019 od 15:00

5. Intoxikace / Alkohol a jeho vliv na organismus – sestřička z JIP si pro Vás připravila téma, které se týká více než 30% našich spoluobčanů.

26. 11. 2019 od 15:00

Změna programu je možná.

Setkání se uskuteční v zasedací místnosti Nemocnice Žatec, o.p.s. Husova 2796 v budově ředitelství v 1. patře. Pro handicapované spoluobčany bude po předchozí domluvě umožněn bezbariérový přístup přes budovu polikliniky.

Podle Vašeho zájmu Vám rádi zkontrolujeme krevní tlak, váhu, výšku nebo hladinu cukru v krvi (bodnutí do prstu, hlaste prosím při registraci).                            Vstup na besedy je volný.

Zájemcům z řad odborné veřejnosti bude vydáno potvrzení o účasti – Akce není akreditována.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

R. Srbová – hlavní sestra – 414 110 202; srbovar@seznam.cz

Bc. J. Olšanová, DiS. – manažer kvality – 414 110 685; olsanova@nemzatec.cz

 

Těší se na Vás tým celé nemocnice,

zejména pak kolegové, kteří tyto besedy právě pro vás připravili.

 

Poděkování za přednášku

Dne 20.11.2018 proběhla v zasedací místnosti Nemocnice Žatec, o.p.s.  přednáška Dr. Mgr. Zuzky Nemčíkové "Jak obnovit zdravou rovnováhu". Přednáška byla určena nejen zdravotníkům, ale také široké veřejnosti.

Paní doktorce, ale také všem příznivcům našich přednášek a besed tímto velice děkujeme a těšíme se na setkání plánovaná v nadcházejícím roce.

Za kolektiv Nemocnice Žatec, o.p.s. Bc. Jana Olšanová.

Beseda pro veřejnost

Dne 30.10.2018 proběhla poslední Beseda na téma "Jak být připraven na operační výkon". Návštěvníkům sdělila Bc. Jana Olšanová základní fakta o hospitalizaci a obecné informace o operacích, přednesla nejčastější otázky, které kladou naši pacienti a vysvětlila některé důležité situace ve kterých se může ocitnout pacient i nemocniční personál.

Velice děkujeme všem občanům, kteří pravidelně dochází na naše besedy a těšíme se, že i v příštím roce Vás plánované besedy zaujmou a i nadále nám zachováte přízeň.

Za kolektiv přednášejících Bc. Jana Olšanová

Celoživotní vzdělávání

Vážení občané, kolegyně, kolegové,

V Nemocnici Žatec, o.p.s. proběhlo dne 9. 10. 2018 druhé setkání za účelem celoživotního vzdělávání zdravotníků s názvem "Volba indikace ve vybraných oborech". Dopoledním programem provázela hlavní sestra Nemocnice Žatec, o.p.s. paní Růžena Srbová, které tímto děkujeme za organizaci celého setkání.

Přednášejícími byly kolegyně z řad sester i lékařů, kterým velice děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

 

Za kolektiv pořádajících Bc. Jana Olšanová, DiS.

Beseda pro veřejnost

Vážení občané, kolegyně, kolegové,

V Nemocnici Žatec, o.p.s. proběhla dne 25. 9. 2018 5. Beseda, tentokrát na téma "Dietní režim při průjmovém onemocnění". Besedou provázela vrchní sestra dětského oddělení, paní Dagmar Zemanová a přednášela sestřička z dětského oddělení paní Lenka Zvěřinová, kterým tímto děkujeme za prezentaci velice zajímavého a aktuálního problému, který není jen problematikou dětskou.

Srdečně si Vás dovolujeme pozvat na další Besedu, která se bude konat 30.října tohoto roku. Na této besedě se dozvíte, "Jak se připravit na operační výkon".

Za kolektiv pořádajících Bc. Jana Olšanová, DiS.

Akreditace Gynekologicko-porodnického oddělení

Od 1. 7. 2018 byla našemu gynekologicko-porodnickému oddělení udělena akreditace, kterou získalo oprávnění k uskutečňování praktického vyučování v akreditovaných zdravotnických bakalářských oborech pro přípravu porodních asistentek.

Těšíme se na všechny studentky. 

Besedy pro veřejnost

Vážení občané, kolegyně, kolegové,

V Nemocnici Žatec, o.p.s. proběhla dne 29. 5. 2018 již 4. Beseda, tentokrát na téma „Rakovina děložního čípku a její prevence“. Besedou provázela vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení, paní Bc. Dagmar Kučerová (na snímku), které tímto děkujeme za prezentaci velice zajímavého a aktuálního problému.

Srdečně si Vás dovolujeme pozvat na další Besedu, která se bude konat 25. září tohoto roku. Jejím tématem bude "Dietní režim při průjmovém onemocnění".

Za kolektiv pořádajících Bc. Jana Olšanová, DiS.

Besedy pro veřejnost

Srdečně Vás zveme na besedy pro veřejnost. 

Upozorňujeme návštěvníky, že od 27. 3. 2018 bude zahájení jednotlivých besed od 15:00 hodin!

Poděkování

Dne 13. 11. 2017 se v Nemocnici Žatec, o.p.s. konalo 1. setkání nelékařských zdravotnických pracovníků v rámci celoživotního vzdělávání na téma „Život s nemocí“. Přednášky byly věnovány novým trendům pro diagnózy cukrovka a rakovina čípku děložního hrdla a dále postupům v péči o stomické pacienty.

Touto cestou bychom velice rádi poděkovali všem zúčastněným, přednášejícím a zejména pak našim spoluobčanům, kteří se s námi podělili o své zkušenosti, trápení a nesmírný optimismus v jejich životech s nemocí.

Velice děkujeme a těšíme se na další setkání.

Za Nemocnici Žatec, o.p.s. Bc. Jana Olšanová, DiS. – manažer kvality a

Růžena Srbová – hlavní sestra

Sanitářský kurz 2018

Termín zahájení sanitářského kurzu bude upřesněn. Zájemci se mohou hlásit u hlavní sestry p.Srbové. 
Růžena Srbová - hlavní sestra - email: srbovar@seznam.cz , tel.: +420 723 040 794 nebo +420 414 110 202
 

Poděkování od pacienta

"Chtěl bych poděkovat za vzronou péči celému Internímu oddělení Nemocnice Žatec, všem sestřičkám a hlavně ošetřujícímu lékaři Dmytrovi Perepelytsiovi. Též bych chtěl pochválit nemocniční kuchyň za výborné jídlo. "

Moc děkuji
Trejbal Jan
Žatec

Zdravotní klauni na dětském oddělelní

Dětské oddělení uspělo v soutěži o vtipné fotografie s lahví infuzního roztoku, která probíhala po celé České republice a přímo na oddělení 27.3.2017 navštívili naše malé pacienty Zdravotní klauni.