Nemocnice Žatec > AktivityNemocnice Žatec

Nemocnice Žatec  
Aktivity

Aktivity

Beseda pro veřejnost

Srdečně Vás zveme na den otevřených dveří, který se uskuteční dne 30.4.2019 ve 12:00 a v 15:00.

Všichni jste srdečně zváni.

Beseda pro veřejnost

Vážení občané, kolegyně, kolegové,

dne 26.2.2019 byly přednáškou "Jak cvičit doma (nejen) pro seniory" zahájeny letošní "Besedy pro veřejnost".

Fyzioterapeutky paní Velinda Vašková a Martina Netopilová, které pracují na oddělení následné péče nejprve promluvily o přínosu cvičení pro lidský organismus a spolu s nimi jsme si mohli vyzkoušet některé jednoduché cviky, vhodné pro každého, které je možné provádět v sedě, v pohodlí domova nebo například v kanceláři. 

Velice děkujeme za pěknou přednášku nejen fyzioterapeutkám, ale také všem příznivcům našich besed, kteří nás i tentokrát přišli podpořit. 

Těšíme se na příští setkání, které se bude konat dne 30.4.2019, kdy Vás provedeme areálem nemocnice a necháme Vás nahlédnout "pod pokličku".

Za pořádající všechny zdraví Bc. Jana Olšanová

 

 

 

 

Besedy pro veřejnost

Nemocnice Žatec, o.p.s.

Pořádá

BESEDY PRO VEŘEJNOST

1. Jak cvičit doma (NEJEN) pro seniory – naše fyzioterapeutky Vám ukáží, jaké cviky mohou napomoci k Vašemu pocitu být FIT.

26. 02. 2019 od 15:00

2. Den otevřených dveří v nemocnici – provedeme Vás celým areálem a nahlédneme do chodu jednotlivých oddělení.

                                   30. 04. 2019 od 12:00 a od 15:00

3. Interrupční a sterilizační zákon – vrchní sestra z Gynekologického oddělení Vám představí téma potratů a operačních výkonů, které se provádějí za účelem trvalé neplodnosti žen

25. 06. 2019 od 15:00

4. Cukrovka, dieta a pohyb – sestřička z Interního oddělení se s Vámi podělí o nejnovější poznatky z oboru diabetologie.

24. 9. 2019 od 15:00

5. Intoxikace / Alkohol a jeho vliv na organismus – sestřička z JIP si pro Vás připravila téma, které se týká více než 30% našich spoluobčanů.

26. 11. 2019 od 15:00

Změna programu je možná.

Setkání se uskuteční v zasedací místnosti Nemocnice Žatec, o.p.s. Husova 2796 v budově ředitelství v 1. patře. Pro handicapované spoluobčany bude po předchozí domluvě umožněn bezbariérový přístup přes budovu polikliniky.

Podle Vašeho zájmu Vám rádi zkontrolujeme krevní tlak, váhu, výšku nebo hladinu cukru v krvi (bodnutí do prstu, hlaste prosím při registraci).                            Vstup na besedy je volný.

Zájemcům z řad odborné veřejnosti bude vydáno potvrzení o účasti – Akce není akreditována.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

R. Srbová – hlavní sestra – 414 110 202; srbovar@seznam.cz

Bc. J. Olšanová, DiS. – manažer kvality – 414 110 685; olsanova@nemzatec.cz

 

Těší se na Vás tým celé nemocnice,

zejména pak kolegové, kteří tyto besedy právě pro vás připravili.

 

Poděkování za přednášku

Dne 20.11.2018 proběhla v zasedací místnosti Nemocnice Žatec, o.p.s.  přednáška Dr. Mgr. Zuzky Nemčíkové "Jak obnovit zdravou rovnováhu". Přednáška byla určena nejen zdravotníkům, ale také široké veřejnosti.

Paní doktorce, ale také všem příznivcům našich přednášek a besed tímto velice děkujeme a těšíme se na setkání plánovaná v nadcházejícím roce.

Za kolektiv Nemocnice Žatec, o.p.s. Bc. Jana Olšanová.

Beseda pro veřejnost

Dne 30.10.2018 proběhla poslední Beseda na téma "Jak být připraven na operační výkon". Návštěvníkům sdělila Bc. Jana Olšanová základní fakta o hospitalizaci a obecné informace o operacích, přednesla nejčastější otázky, které kladou naši pacienti a vysvětlila některé důležité situace ve kterých se může ocitnout pacient i nemocniční personál.

Velice děkujeme všem občanům, kteří pravidelně dochází na naše besedy a těšíme se, že i v příštím roce Vás plánované besedy zaujmou a i nadále nám zachováte přízeň.

Za kolektiv přednášejících Bc. Jana Olšanová

Celoživotní vzdělávání

Vážení občané, kolegyně, kolegové,

V Nemocnici Žatec, o.p.s. proběhlo dne 9. 10. 2018 druhé setkání za účelem celoživotního vzdělávání zdravotníků s názvem "Volba indikace ve vybraných oborech". Dopoledním programem provázela hlavní sestra Nemocnice Žatec, o.p.s. paní Růžena Srbová, které tímto děkujeme za organizaci celého setkání.

Přednášejícími byly kolegyně z řad sester i lékařů, kterým velice děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

 

Za kolektiv pořádajících Bc. Jana Olšanová, DiS.

Beseda pro veřejnost

Vážení občané, kolegyně, kolegové,

V Nemocnici Žatec, o.p.s. proběhla dne 25. 9. 2018 5. Beseda, tentokrát na téma "Dietní režim při průjmovém onemocnění". Besedou provázela vrchní sestra dětského oddělení, paní Dagmar Zemanová a přednášela sestřička z dětského oddělení paní Lenka Zvěřinová, kterým tímto děkujeme za prezentaci velice zajímavého a aktuálního problému, který není jen problematikou dětskou.

Srdečně si Vás dovolujeme pozvat na další Besedu, která se bude konat 30.října tohoto roku. Na této besedě se dozvíte, "Jak se připravit na operační výkon".

Za kolektiv pořádajících Bc. Jana Olšanová, DiS.

Akreditace Gynekologicko-porodnického oddělení

Od 1. 7. 2018 byla našemu gynekologicko-porodnickému oddělení udělena akreditace, kterou získalo oprávnění k uskutečňování praktického vyučování v akreditovaných zdravotnických bakalářských oborech pro přípravu porodních asistentek.

Těšíme se na všechny studentky. 

Besedy pro veřejnost

Vážení občané, kolegyně, kolegové,

V Nemocnici Žatec, o.p.s. proběhla dne 29. 5. 2018 již 4. Beseda, tentokrát na téma „Rakovina děložního čípku a její prevence“. Besedou provázela vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení, paní Bc. Dagmar Kučerová (na snímku), které tímto děkujeme za prezentaci velice zajímavého a aktuálního problému.

Srdečně si Vás dovolujeme pozvat na další Besedu, která se bude konat 25. září tohoto roku. Jejím tématem bude "Dietní režim při průjmovém onemocnění".

Za kolektiv pořádajících Bc. Jana Olšanová, DiS.

Besedy pro veřejnost

Srdečně Vás zveme na besedy pro veřejnost. 

Upozorňujeme návštěvníky, že od 27. 3. 2018 bude zahájení jednotlivých besed od 15:00 hodin!

Poděkování

Dne 13. 11. 2017 se v Nemocnici Žatec, o.p.s. konalo 1. setkání nelékařských zdravotnických pracovníků v rámci celoživotního vzdělávání na téma „Život s nemocí“. Přednášky byly věnovány novým trendům pro diagnózy cukrovka a rakovina čípku děložního hrdla a dále postupům v péči o stomické pacienty.

Touto cestou bychom velice rádi poděkovali všem zúčastněným, přednášejícím a zejména pak našim spoluobčanům, kteří se s námi podělili o své zkušenosti, trápení a nesmírný optimismus v jejich životech s nemocí.

Velice děkujeme a těšíme se na další setkání.

Za Nemocnici Žatec, o.p.s. Bc. Jana Olšanová, DiS. – manažer kvality a

Růžena Srbová – hlavní sestra

Sanitářský kurz 2018

Termín zahájení sanitářského kurzu bude upřesněn. Zájemci se mohou hlásit u hlavní sestry p.Srbové. 
Růžena Srbová - hlavní sestra - email: srbovar@seznam.cz , tel.: +420 723 040 794 nebo +420 414 110 202
 

Poděkování od pacienta

"Chtěl bych poděkovat za vzronou péči celému Internímu oddělení Nemocnice Žatec, všem sestřičkám a hlavně ošetřujícímu lékaři Dmytrovi Perepelytsiovi. Též bych chtěl pochválit nemocniční kuchyň za výborné jídlo. "

Moc děkuji
Trejbal Jan
Žatec

Zdravotní klauni na dětském oddělelní

Dětské oddělení uspělo v soutěži o vtipné fotografie s lahví infuzního roztoku, která probíhala po celé České republice a přímo na oddělení 27.3.2017 navštívili naše malé pacienty Zdravotní klauni.